Bez kategorii

Jakie rękawiczki jednorazowe wybrać?

Jednorazowe rękawiczki ochronne przydają się w bardzo wielu sytuacjach. Noszą je lekarze, kosmetyczki, tatuażyści, można wykorzystać je także podczas wykonywania wielu prac domowych. Rękawiczki to skuteczny sposób na ochronę naszych dłoni przed drobnoustrojami, chemikaliami oraz groźnymi zarazkami. Jakie wybrać?

Rękawiczki lateksowe bezpudrowe – dla kogo?

Rękawice lateksowe bezpudrowe będą dobrym wyborem dla osób, które mają wrażliwą, skłonną do podrażnień skórę. W tym wypadku trudniej będzie je założyć i ściągnąć, jednak nie będą wywoływać żadnych nieprzyjemnych dolegliwości na tle alergicznym. Rękawice lateksowe bezpudrowe są ogólnodostępne, dlatego nie będziemy mieć problemów z ich zakupem. Na rynku dostępne są także modele pudrowe, których wnętrze pokryte jest skrobią kukurydzianą lub talkiem. Dzięki temu dużo łatwiej będzie można je założyć i ściągnąć, co więcej dłonie nie będą się w nich tak bardzo pocić. To jakie rękawice wybierzemy, w dużej mierze będzie zależeć od naszych indywidualnych potrzeb oraz warunków pracy.

Jakie rękawice najlepiej chronią przed bakteriami i wirusami?

Jeżeli zależy nam na ochronie przed wirusami i bakteriami, najlepszym wyborem będą rękawiczki lateksowe bezpudrowe lub pudrowe. Warto wiedzieć, że rękawiczki winylowe dobrze zabezpieczają skórę przed substancjami chemicznymi, ale nie zapewniają dostatecznej ochrony przed bakteriami i wirusami.

Gdzie kupić rękawiczki jednorazowe?

Wybór rękawiczek jednorazowych jest duży, jednak jeżeli mamy w planach zrobić większe zakupy, najlepszym rozwiązaniem będą sklepy internetowe oraz aukcje. W takich miejscach możemy liczyć na przystępniejsze, niższe ceny. Wybór rękawiczek jednorazowych musi być dobrze przemyślany, gdyż od ich jakości w dużej mierze będzie zależeć nasze bezpieczeństwo podczas wykonywania obowiązków zawodowych lub prac domowych. Ważne jest to, aby rękawice nie podrażniały naszej skóry, muszą mieć także odpowiedni rozmiar. Obecnie do wyboru są rękawiczki w rozmiarach xs, s, m, l, xl, dlatego na pewno uda nam się dobrać je do swoich potrzeb.

Kupując rękawice jednorazowe, należy mieć na uwadze atesty i normy, które powinny posiadać. Tylko w tym wypadu możemy mieć pewność co do tego, że wybrane rękawiczki będą zapewniać nam odpowiednią ochronę.

Rękawice lateksowe bezpudrowe znajdziesz w ofercie Grupy Anmar

Dodaj komentarz