Bez kategorii

Wszystko o snorkellingu

Snorkeling jest najprostszą i bardzo bezpieczną formą nurkowania. Pozwala ona na obserwację życia podwodnego na niewielkich głębokościach. Snorkeling polega na swobodnym unoszeniu się na wodzie i na obserwowaniu dna zbiornika. Potrzebny jest do tego specjalistyczny sprzęt, czyli maska do snorkelingu z fajką, która umożliwia oddychanie.

Maska do snorkelingu – jakie są rodzaje?

Maski z fajką do snorkelingu to podstawowe wyposażenie każdej osoby, która uprawia ten sport. Na rynku dostępne są dwa podstawowe rodzaje. Pierwszym z nich jest maska pełnotwarzowa z fajką do snorkelingu. Jest to duży element, który zakłada się w całości na twarz. Fajka umiejscowiona jest nad czołem, po założeniu maski na środek głowy. Jest ona prosta w obsłudze i nie wymaga regulacji ułożenia rurki do oddychania. Ten model jest idealny dla osób początkujących.
Innym rodzajem maski do snorkelingu jest jej klasyczna wersja zakrywająca oczy albo nos oraz z rurki. Montuje się ją z prawej albo lewej strony głowy, bezpośrednio do silikonowej opaski, którą zakłada się z tyłu.

Co jeszcze potrzeba, aby uprawiać snorkeling?

Do snorkelingu niezbędna jest fajka, czyli zwykła rurka silikonowa z ustnikiem zapewniającym jej stabilność w ustach. Niektóre modele, te droższe, mają specjalny zaworek, który zabezpiecza przed dostaniem się wody do wnętrza fajki.
Płetwy do snorkelingu, to coś, co nie jest wprawdzie niezbędne do uprawiania sportu tego rodzaju, ale znacznie ułatwia unoszenie się na wodzie i wykonywanie właściwych, precyzyjnych ruchów.

Inne akcesoria do snorkelingu

Ponieważ życie pod wodą może być zachwycające, podobnie jak rafy koralowe, wszystkie rybki, koniki morskie, rozgwiazdy i wszelkie inne żyjątka warto uwiecznić wspomnienia na zdjęciach. Doskonale nadaje się do tego jednorazowy aparat, który robi doskonałe zdjęcia pod wodą. Można także zaopatrzyć się w wodoszczelną osłonkę do zwykłego aparatu i w ten sposób porobić wyjątkowe fotografie.

Kto może uprawić snorkeling?

Jest to sport przeznaczony właściwie dla wszystkich osób, bez względu na wiek i na płeć. Co ważne snorkeling uprawiać mogą osoby, które albo słabo albo w ogóle nie potrafią pływać.
Nurkowanie tego typu może odbywać się ze wspomaganiem typu rękawki, deska lub bez.

Dodaj komentarz