Bez kategorii

Czym zamaskować rury w domu?

Rury grzewcze, sanitarne mogą szpecić pomieszczenia, dlatego warto zdecydować się na ich zamaskowanie. Jak zabudować rury, żeby przestrzeń w domu lub mieszkaniu wyglądała estetycznie? Jakie rozwiązanie będzie najlepsze?

Ukryj rury w sprytny sposób

Jeżeli zależy nam na zamaskowaniu mało estetycznych rur, warto zdecydować się na wykonanie konstrukcji z płyty gipsowo-kartonowych lub MDF. Jeszcze prostszym rozwiązaniem będzie zastosowanie gotowych maskownic do rur, które są wykonane z gipsu w kształcie litery U. Takie maskownice można bez problemu skracać do pożądanej długości, pomalować, czy obłożyć płytkami. Jest to opcja bardzo estetyczna, która nie wymaga dużego nakładu pracy. Ważne jest to, aby zabudowę dopasować do swoich indywidualnych potrzeb i możliwości. Wykonanie obudowy z płyty wprawdzie nie jest trudne, niemniej będzie wymagało od nas odpowiedniej wiedzy, a także poświęcenia czasu.

Jak widać, jest bardzo wiele sposobów na to, Jak zabudować rury, dlatego bez wątpienia uda nam się znaleźć odpowiednie rozwiązanie, które pozwoli nam na estetyczne ukrycie rur grzewczych i sanitarnych. Jeżeli nie do końca wiemy, jak to zrobić wystarczy zapoznać się z filmami instruktażowymi zamieszczonymi w sieci, one powinny okazać się pomocne.

Chociaż kiedyś liczył się tylko łatwy dostęp do instalacji, dlatego rury były zostawione na zewnątrz, dziś równie ważna jest estetyka pomieszczenia. Całe szczęście jest dużo rozwiązań, które pozwalają skutecznie zabudować rury i poprawić wygląd danego pomieszczenia.

Dodaj komentarz