Bez kategorii

Jakie są rodzaje pozycjonowania stron?

Agencje SEO oferują kilka różnych rodzajów pozycjonowania stron, dlatego też warto zapoznać się z najpopularniejszymi z nich. Wybór najlepszej techniki pozycjonowania w dużym stopniu zależy nie tylko od prowadzonego biznesu, ale również od konkretnej grupy docelowej, czy też od celu jaki chcemy osiągnąć.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje pozycjonowania?

W dzisiejszych czasach zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszy się pozycjonowanie standardowe i lokalne. Wyróżnić należy także pozycjonowanie szerokie oraz pozycjonowanie na frazy z długiego ogona. Warto wspomnieć także o tym, że w ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywa pozycjonowanie pod urządzenia mobilne. Nowością jest pozycjonowanie głosowe, które z roku na rok zdobywa coraz większą popularność.

Wiele agencji SEO oferuje pozycjonowanie w wynikach organicznych oraz pozycjonowanie SEM, czyli popularne kampanie linków sponsorowanych (AdWords). Każdy z wymienionych wariantów pozycjonowania ma oczywiście swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie wybrać najlepszą usługę.

Czym w rzeczywistości wyróżnia się szerokie pozycjonowanie?

Szerokie pozycjonowanie stron zdobywa coraz większą popularność. Znakiem charakterystycznym pozycjonowania szerokiego jest to, że strona optymalizowana jest pod kątem kilkunastu najpopularniejszych słów kluczowych. W przypadku dużych serwisów liczba ta może wzrosnąć nawet do kilkuset tysięcy fraz.

Pozycjonowanie szerokie jak łatwo się domyślić dotyczy nie tylko najpopularniejszych fraz, ale również słów kluczowych z tzw. długiego ogona. Jeżeli chodzi o kwestie techniczne to szerokie pozycjonowanie stron przebiega tak samo jak pozycjonowanie standardowe.

Na pozycjonowanie szerokie bardzo często decydują się firmy, które działają w branży o dużej konkurencji. Wbicie się na mocno konkurencyjne słowa kluczowe zajmuje sporo czasu, dlatego też pozycjonuje się frazy generujące mniejszy ruch. Dzięki nim można w krótkim czasie wygenerować ruch na stronie. Pozycjonowane szerokie bardzo często wybierane jest przez właścicieli sklepów internetowych, którzy bardzo często zmieniają asortyment, dlatego też muszą często zmieniać pozycjonowane słowa kluczowe.

Dodaj komentarz