Bez kategorii

Sztuczne trawy i rośliny trawiaste

Trawy ozdobne to bardzo popularne rośliny, które rosną w wielu ogrodach. Są łatwe w pielęgnacji i można je łączyć na wiele sposobów. Jednak trawy słabo sprawdzają się jako rośliny doniczkowe. Tylko niektóre odmiany dobrze rosną w pomieszczeniach, potrzebują dużo światła i miejsca, które nie jest zbyt ciepłe. Świetną alternatywą jest sztuczna trawa wysoka, która nie ma specjalnych wymagań i cieszy oko przez cały rok.

Sztuczna trawa wysoka — zalety

Przede wszystkim nie wymaga konserwacji — w razie potrzeby wystarczy usunąć kurz. Ponadto sztuczna trawa wysoka nie ma wymagań co do miejsca. Większość rodzajów prawdziwych traw nie sprawdza się jako rośliny doniczkowe — bardzo słabo rosną w pomieszczeniach.

Sztuczna trawa wysoka jest w pełnym rozkwicie przez cały rok. W przeciwieństwie do prawdziwej trawy, która musi być całkowicie przycięta na wiosnę.

Ponadto sztuczna trawa nie rozmnaża się gwałtownie w niepożądany sposób.

Sztuczna trawa jako element dekoracyjny

Sztuczna zieleń nadaje się nie tylko do prywatnych gospodarstw domowych. Może być również używana do stylowego wyznaczania miejsc siedzących w restauracjach i hotelach. Trawa dzieląca pokój zapewnia prywatność i wygląda bardzo naturalnie. Firmy lubią używać sztucznej trawy do ozdabiania swojej przestrzeni biurowej lub do wizualnego podziału przestrzeni. W witrynach sklepowych lub w branży gastronomicznej jesienna sztuczna trawa jest wykorzystywana specjalnie do dekoracji sezonowych.

W obiektach lub pomieszczeniach, w których ważną rolę odgrywa woda, takich jak baseny, sauny czy łazienki, do dekoracji często stosuje się sztuczne trzciny lub sztuczne pałki, które podkreślają atmosferę. Podobnie apartamenty wakacyjne i hotele położone nad jeziorem lub morzem są często ozdobione sztuczną trawą plażową.

Ponieważ sztuczna trawa nie ma wymagań co do jej lokalizacji, można ją wykorzystać jako zieloną dekorację w każdym pomieszczeniu w domu i mieszkaniu. Wysoka trawa jako sztuczna roślina w doniczce ozdobi każde pomieszczenie i wniesie powiew świeżości do czterech ścian.

Sztuczna trawa odporna na promieniowanie UV

Sztuczna trawa wysoka z ochroną UV świetnie nadaje się do projektowania tarasów. Pasuje m.in. do małych oczek wodnych. Dzięki impregnacji UV soczysta zieleń sztucznej rośliny nie blaknie. Sztuczna trawa wytrzymuje lekkie wpływy atmosferyczne. Jednak podczas ulewnego deszczu, burzy lub śniegu należy umieścić ją pod dachem, lub w domu.

Aranżacje ze sztucznymi roślinami trawiastymi

Dzięki subtelnemu wyglądowi trawa jest popularnym dodatkiem wszelkiego rodzaju aranżacji, czy to w wazonach, czy w doniczkach. Może też odgrywać przodującą rolę w zielonych kompozycjach różnych sztucznych roślin.

Sztuczna trawa jest łatwa w pielęgnacji, wystarczy ją przetrzeć wilgotną ściereczką. Zwłaszcza jeśli w mieszkaniu mieszkają dzieci lub zwierzęta domowe, sztuczna trawa wysoka może być lepszym wyborem, ponieważ jest bardziej wytrzymała.

Dodaj komentarz