Bez kategorii

Szklane ściany jako ciekawy element aranżacji domowych wnętrz

Wielu osobom ścianki szklane loftowe mogą się kojarzyć niemalże wyłącznie ze ściankami działowymi, wydzielającymi stanowiska pracownicze w biurach i innych obiektach firmowych. Dokładnie te same ścianki spokojnie mogą jednak trafić do domów i mieszkań. Tam również znakomicie się sprawdzą, wchodząc w rolę niepowtarzalnej i nieoczywistej dekoracji.

Jaki typ szkła będzie najbezpieczniejszy?

Wybór koloru i wykończenia szkła powinien zostać poprzedzony upewnieniem się co do tego, że można je będzie bezpiecznie wykorzystać w domowej przestrzeni, zwłaszcza w przypadku gdy ta przestrzeń jest użytkowana i przez dorosłych, i przez dzieci (w szczególności te młodsze i mniej uważne).

W przypadku ścianek szklanych loftowych zaleca się zastosowanie szkła o grubości wynoszącej przynajmniej 8 milimetrów, do 12 milimetrów. Szkło koniecznie powinno być hartowane. Taka odmiana tworzywa gwarantuje, iż w przypadku, w którym doszłoby do pęknięcia tafli, efektem ubocznym rozbicia byłyby drobne zabezpieczone kawałki bez ostrych krawędzi, o jakie ktoś mógłby się zranić.

A może tak szkło laminowane?

Jeszcze lepszym wyborem od szkła hartowanego będzie szkło laminowane, którego użycie zagwarantuje ściankom szklanym loftowym maksymalnie wysoki poziom bezpieczeństwa. Pokrycie szklanej talii dodatkową warstwą żywicy bądź folii zapewnia jej świetną stabilność. Nawet gdyby taka tafla została jakkolwiek naruszona, nie doszłoby do jej rozbicia, a przynajmniej nie w standardowy sposób. Szkło laminowane pęka promieniście, tworząc sieć, która dalej jest utrzymywana przez zewnętrzne ramy.

Dodatkowym atutem szkła laminowanego jest oczywiście jego wygląd. Folie, jakimi pokrywa się podstawowe szklane ścianki, mogą zostać udekorowane dowolnie wybranym ornamentem.

Dlaczego warto postawić na szkło?

Z uwagi na swój uniwersalny wygląd, wynikający z przezroczystej formy i schludnej estetyki, ścianki szklane loftowe świetnie uzupełniają różnorodne wnętrza. Mimo swojej nazwy nie pasują wyłącznie do surowych loftów. Śmiało można je wykorzystać we wnętrzach typowo klasycznych czy też po prostu nowoczesnych.

Za sprawą ścianek szklanych loftowych możliwe jest wyznaczenie granic dla określonych przestrzeni, bez jednoczesnej utraty cennego miejsca. To świetne rozwiązania dla mniejszych lokali, w których każdy metr kwadratowy bywa na wagę złota.

Dodaj komentarz