Drugi podbródek na pewno nie jest czymś, co dodawałoby człowiekowi atrakcyjności, ale na szczęście zawsze można się go pozbyć. Trwała i całkowita korekcja twarzy możliwa jest przy pomocy operacji plastycznych. Z kolei częściowe, ale również znaczące modelowanie zapewniają dużo prostsze, w pełni domowe metody na korektę podbródka.
Masaż kobido
Ogólnie rzecz biorąc masaże skóry są świetne, a wbrew pozorom nie muszą być wykonywane wyłącznie na większych obszarach ciała. Intensywny masaż twarzy, skoncentrowany przede wszystkim na jej dolnej części, lini podbródka i górnej części szyi, pozwoli pozbyć się nadmiaru skóry, która zostanie momentalnie uelastyczniona i odzyska dawne napięcie.
Masaż, który ma działać jak lifting, nie może być zbyt delikatny. Powinien polegać na swego rodzaju naciąganiu skóry, jednakże ruch ten trzeba wykonywać z wyrzuciem. Częściowa korekta podbródka zapewniana jest przez masaż kobido, będący japońską metodą na naturalny lifting twarzy.
Specjalne ćwiczenia
Metoda druga działa na podobnej zasadzie co ta pierwsza, ale jako że oddziałuje na skórę w nieco inny sposób, najlepiej połączyć ją z masażami, by efekty były jeszcze lepsze. Gimnastyka twarzy to znany starodawny sposób na naturalne modelowanie owalu buzi. Mogą się na nią składać naprawdę przeróżne ćwiczenia, które w dużej mierze wywodzą się z jogi, a konkretnie jogi twarzy.
Głowę można pochylić delikatnie w lewo i następnie do przodu, by zetknęła się z barkiem, a następnie w takiej pozycji podnosić i opuszczać język, powtarzając to ćwiczenie kilkanaście razy na każdą stronę. Bardzo dobrze działa też wyciąganie głowy do tyłu, tak by czoło było skierowane ku sufitowi, a skóra dolnej części twarzy mogła się rozciągać.
Ujędrniające kosmetyki
Nie istnieje taki krem na rynku, który zapewniałby stu procentową korektę podbródka, jednakże niektóre kosmetyki mogą ją na pewno wspomóc, maksymalizując efektywność powyższych kroków. Preparaty te powinny zawierać w sobie kolagen oraz witaminę E.
Częściowa korekta podbródka osiągana jest przy podjęciu pewnej mniej konwencjonalnej techniki nakładania produktów ujędrniających. Po wsmarowaniu ich w skore warto bowiem tę skórę dodatkowo wymasować specjalnym masażerem do twarzy, aby wszystkie substancje zdołały jeszcze lepiej się wchłonąć.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki